"Powstanie Wielkopolskie - Przypominamy!"

Powstanie Wielkopolskie - audycja radiowa

Kategoria: "Powstanie Wielkopolskie - Przypominamy!"
Opublikowano: piątek, 17, listopad 2017
Krzychu

W ramach projektu "Powstanie Wielkopolskie - Przypominamy" powstały audycje radiowe, które zostały wyemitowane w czwartek (16.11.2017r.) o godzinie 22:00 na antenie Radia Nakło 107,5 FM. Serdecznie zapraszamy do wysłuchania wyników pracy naszych wolontariuszy. Audycje przygotował Bartek Majcher. Projekt Fundacji Staszica został dofinansowany ze środków Powiatu Nakielskiego.
Koordynator projektu" Klaudia Kubiczek

Czytaj więcej...

Lekcja historii o Powstaniu Wielkopolskim

Kategoria: "Powstanie Wielkopolskie - Przypominamy!"
Opublikowano: czwartek, 12, październik 2017
Krzychu

W dniach 10 i 11 października wolontariusze Fundacji Wspierania Edukacji im. ks. Stanisława Staszica zorganizowali zajęcia dla uczniów klas siódmych Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Paterku oraz uczniów drugich i trzecich gimnazjum Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ślesinie, ramach projektu "POWSTANIE WIELKOPOLSKIE - PRZYPOMINAMY!" dofinansowanego przez Powiat Nakielski.

Czytaj więcej...

Zajęcia z wolontariuszami

Kategoria: "Powstanie Wielkopolskie - Przypominamy!"
Opublikowano: czwartek, 22, czerwiec 2017
Daniel

Dnia 13 czerwca wolontariusze Fundacji Wspierania Edukacji im. ks. Stanisława Staszica zorganizowali zajęcia dla uczniów klas szóstych Szkoły Podstawowej nr 4 im. Armii Krajowej w Nakle nad Notecią oraz trzeciej klasy Gimnazjum nr 4 w Nakle nad Notecią w ramach projektu "POWSTANIE WIELKOPOLSKIE - PRZYPOMINAMY!" dofinansowanego przez Powiat Nakielski. Jest to już trzeci projekt mający na celu upowszechnianie Powstania Wielkopolskiego. Spotkania miały przybliżyć uczestnikom przebieg jego wydarzeń na Krajnie i Pałukach oraz przygotować do obchodów 100 rocznicy Powstania. W trakcie 45 zajęć zostały wyświetlone dwa filmy nakręcone przez wolontariuszy w poprzednich latach podczas realizacji projektów : „Powstanie Wielkopolskie 1918 – 1919 – Pamiętamy!” i „Powstanie Wielkopolskie – Nie zapominamy!”. Każdy uczeń otrzymał również komiks wykonany przez wolontariuszy, obrazujący jak powstańcy walczyli na ziemiach naszego powiatu. Dzieci i młodzież wykazywały duże zainteresowanie, zadawano dużo pytań, a nawet pojawiały się prośby o autografy na komiksie.

Czytaj więcej...

Informacje o projekcie

Kategoria: "Powstanie Wielkopolskie - Przypominamy!"
Opublikowano: niedziela, 12, luty 2017
Lucyna

Projekt naszej fundacji pt. "POWSTANIE WIELKOPOLSKIE - PRZYPOMINAMY!" uzyskał dofinansowanie z funduszy Powiatu Nakielskiego. Jest on kontynuacją projektu „Powstanie Wielkopolskie 1918-1919 – Pamiętamy!” oraz „Powstanie Wielkopolskie – Nie zapominamy!” i zakłada upowszechnianie zdarzeń związanych z Powstaniem Wielkopolskim na terenie Krajny i Pałuk. Projekt zakłada przeprowadzenie spotkań edukacyjnych dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz przygotowanie komiksu obrazującego zdarzenia Powstania Wielkopolskiego.

Czytaj więcej...