„Półkolonie małego odkrywcy”

Półkolonie letnie "Małego odkrywcy"- Dzień IV

Kategoria: „Półkolonie małego odkrywcy”
Opublikowano: czwartek, 02, lipiec 2015

Czy wiecie, że święta Agnieszka nigdy się nie kąpała, a hrabianki, aby przykryć tłuste włosy, nosiły bujne peruki i zawsze pod ręką miały złote młoteczki, którymi zabijały małe żyjątka, które mieszkały na głowach? Niech, żyje smrodek - to motto ludzi żyjących w IV i V wieku dawnego Cesarstwa Rzymskiego. Między innymi takie ciekawostki usłyszeliśmy zwiedzając Muzeum Mydła i Historii Brudu. Śmiechu było co nie miara. Niech więc żyje mydło i woda! Przy okazji tej niezwykłej wizyty wcieliliśmy się w role małych "producentów" mydła. Stworzyliśmy własne mydełko wybierając zapach, kolor i dodatki. Już nie możemy się doczekać kiedy przetestujemy je w domu...

Półkolonie letnie "Małego odkrywcy"- Dzień III

Kategoria: „Półkolonie małego odkrywcy”
Opublikowano: czwartek, 02, lipiec 2015

Dzisiaj było jak na wojnie. Dym, ogień, strzelające armatki. Profesor Ciekawski zabrał nas w świat nauki i pokazów. Każde kolejne doświadczenie sprawiało, że baliśmy się coraz bardziej. Nie wiedzieliśmy, w którym momencie coś wybuchnie lub wystrzeli. Ale to było najlepsze! Mieliśmy też możliwość zobaczyć jak rozchodzi się dźwięk i poruszać się w rytm "Oppa gangnam style". Stworzyliśmy również własną muzykę wygrywając melodię na plastikowych rurkach. Poczuliśmy się jak prawdziwi członkowie orkiestry. Może ktoś zauważy nasz talent ... ? A może to zasługa dyrygenta ? Na warsztatach bawiliśmy się w kolory - jak kameleony zmienialiśmy barwy cieczy. Pyszne ciacho i lody uwieńczyły nasz pobyt w Family Parku.

Półkolonie letnie "Małego odkrywcy" - Dzień II

Kategoria: „Półkolonie małego odkrywcy”
Opublikowano: środa, 01, lipiec 2015
Daniel

Co to był za dzień! Tygrys, wilki, żubry, muflony, dziki ... Uff, żadne z tych dzikich zwierząt nas nie zaatakowało - na szczęście to tylko zoo. Kto był groźniejszy? My czy zwierzęta? Trudno powiedzieć, ale wilki na nasz widok uciekły. Może dlatego, że tak głośno wyrażaliśmy swoją radość i ekscytację? Za to paw zaprezentował swój piękny kolorowy ogon. Pstryk, pstryk. Nasze aparaty zapełniały się mnóstwem zdjęć. Nawet "król Julian" uczestniczył w sesji zdjęciowej. Jak się on tam znalazł?

Czytaj więcej...

Półkolonie letnie "Małego odkrywcy" rozpoczęły się - Dzień I

Kategoria: „Półkolonie małego odkrywcy”
Opublikowano: poniedziałek, 29, czerwiec 2015
Daniel

Dzień pierwszy już za nami. Czas minął bardzo szybko. Podczas zabaw poznaliśmy swoje imiona i nim obejrzeliśmy się znaleźliśmy się w niesamowitym świecie "Pani gliny". Nasze wyczarowane koty o mało co nie uciekły z pracowni. Znaleźliśmy na nie sposób. Jaki? - to nasza słodka tajemnica.

Czytaj więcej...

„PÓŁKOLONIE MAŁEGO ODKRYWCY”

Kategoria: „Półkolonie małego odkrywcy”
Opublikowano: środa, 03, czerwiec 2015
Daniel

„PÓŁKOLONIE MAŁEGO ODKRYWCY”
dla dzieci klas 1-3 szkół podstawowych

 

TURNUS:
29.06 - 03.07.2015 r.

Karta kwalifikacyjna uczestnika wypoczynku
Tutaj :)

Więcej artykułów…