O Fundacji

Fundacja Wspierania Edukacji im. ks. S. Staszica powstała z inicjatywy obecnej Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. ks. S. Staszica Pani Alicji Czubak. Zbieżność patronów nie jest przypadkowa.

Podstawowym celem działań fundacji jest wspieranie szkoły przez poszukiwania dodatkowych środków na wzbogacanie jej zaplecza technicznego, wsparcie w realizacji jej zadań oraz zaangażowanie w edukację i wychowanie kształcącej się w niej młodzieży.

Koordynatorem działań Fundacji Staszica z woli Fundatora, został nauczyciel przedmiotów ekonomicznych Pan Paweł Gorecki.

Od początku w tworzenie i działalność Fundacji Staszica zaangażowani są wolontariusze - uczniowie i absolwenci ZSP im. S. Staszica: Weronika Szulc, Daria Kubik, Jagoda Bomba, Daniel Chudziński i Bartosz Wiśniewski.Dane konta bankowego:

Fundacja Wspierania Edukacji im.ks. Stanisława Staszica (bądź Fundacja Staszica)

ul. Staszica 18, 89-100 Nakło nad Notecią

Nr. konta: 19 1750 0012 0000 0000 3300 8279 (Raiffeisen Bank Polska S.A.)Jeżeli czują się Państwo związani ze Szkoła, bo jesteście lub byliście jej uczniami, nauczycielami, pracownikami lub uczą się w niej Wasze pociechy, bądź nie jesteście związani ze Szkołą, a jesteście ludźmi dobrej woli, zapraszamy do wsparcia działań fundacji. Z góry serdecznie dziękujemy!